Celou dobu tvrdili všichni kompetentní, že EET už nepůjde zrušit. Prostě nepůjde. Měla nastoupit 3 a 4 vlna a ejhle! Pozastavili nejen nástup těchto vln, ale také provoz stávajících hlášení evidované tržby. No sláva! Takže EET sice nejde zrušit (sic!), ale jde je pozastavit. Dobrá zpráva. Neuběhla ani vesmírná chvilka a EET je pozastaveno až do roku 2023. To znamená, že je zrušena povinnost vyplývající ze zákona o EET.

A protože LogisTIS na takovou eventualitu nebyl připraven (všichni tvrdili, že je to napořád), musím i já reagovat na tak zásadní změny. Ale protože jsem opatrný, nechávám modul EET nadále součástí systému, ale přidal jsem volbu "vypnout-zapnout EET". Vypnutí znamená, že nebudou na finanční správu odesílána hlášení z uskutečněných tržeb v hotovosti atd. Zapnutí znamená naprostý opak. Samozřejmě je stav implicitně nastaven na "zapnutí EET".

A teď v kostce, jak může uživatel EET vypínat a zapínat: v nabídce systému zvolíte "Prodej zboží - obsLuha - Nastavení - nastavení Hodnot" a v tabulce najdete úplně dole nastavení pro EET. Vyberete si volbu "Pozastavit EET" a zvolíte zda "Ano" nebo "Ne".